Dzisiaj jest: Poniedziałek
16 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Andrzej, Benedykt, Dzierżysław,
Dziersław, Eustachy, Eustachiusz,
Faust, Maria Magdalena, Marika, Ostap,
Ruta, Stefan

Do końca roku zostało 169 dni.
Zodiak: Rak
Dziś59
Wczoraj43
Razem41824

Archiwum

Wigilia Międzynarodowa 2012

wigilia201200620 grudnia 2012 jak co roku z Kierownikiem Ryszardem Urbanem, Pracownikami ŚDS, Uczestnikami i ich Rodzinami oraz zaproszonymi gośćmi, spotkaliśmy się w Naszym Domu przy Wigilijnym stole. Spotkanie Bożonarodzeniowe rozpoczęliśmy od Słowa Bożego, wspólnej modlitwy i dzielenia się opłatkiem, a przewodniczył tej modlitwie Ks. Dziekan Roman Szczupak. Wprowadzając w klimat Świąt zaprosiliśmy wszystkich na przedstawienie jasełkowe przygotowane przez Uczestników ŚDS pod przewodnictwem Pani Magdaleny Łesak i Elżbiety Bator. Piękną scenografię wykonał pan Witold Kumuda. Jasełka może różniące się od naszych tradycyjnych wyobrażeń szopki, Świętej Rodziny, żłóbka, pastuszków i darów, które przynoszą Jezuskowi Trzej Królowie, ale XXI wiek niesie ze sobą inny scenariusz. Próbowaliśmy szukać gdzie tak naprawdę dziś przychodzi na świat Jezus i kim jest współczesny Herod, który chce zabić w naszych sercach prawdziwą radość z Narodzin Chrystusa. Nasze przedstawienie jasełkowe przepełnione amerykańskimi piosenkami o śniegu i bałwanach rozpoczęło się  między marketowymi półkami, tam gdzie współcześnie wpaja się ludziom, że promocje i konsumpcjonizm to prawdziwa magia świąt.

GALERIA ZDJĘĆ


Następnie uczestniczyliśmy w kolacji wigilijnej przygotowanej przez Panie: Zofię Wójciszyn, Teresę Bugaj, Joannę Wójcik i Irenę Górską przy wsparciu ze strony uczestników, zaangażowanych zarówno w kuchni, jak i kelnerowanie oraz prace porządkowe. Wszystko było pyszne i pięknie udekorowane.  Nie zabrakło też kolęd i Świętego Mikołaja, który jak co roku przybył do nas z prezentami.
W ten szczególny dla nas dzień gościliśmy Burmistrza Miasta i Gminy Ustrzyki Dolne Pana Henryka Sułuję, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych- Pana Juliana Czarneckiego, Dyrektora Centrum Socjalnych Służb „Tęczowy Sen” w Kalinovie- Pana Milana Burcina, Dyrektora Domu Socjalnych Służb w Stropkovie- Pana Jana Melnika, Panią Dyrektor Domu Socjalnych Służb w Giraltovcach- Slavkę Vojčekovą, Kierownika Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustrzykach Dolnych Panią Grażynę Lechowicz, Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lutowiskach, Panią Małgorzatę Prokopiak- Młynarczyk, Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Moczarach, Pana Stanisława Leszegę, Pana Iwana Kosta wraz z uczestnikami Asocjacji Inwalidów W Samborze na Ukrainie, Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku Panią Bogumiłę Wasylewicz, Panią Aleksandrę Małek, byłego pracownika PUP w Ustrzykach Dolnych, a także Panią Janinę Oterska i Marię Jurkowską, naszych wieloletnich, emerytowanych pracowników oraz rodziny naszych podopiecznych.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ustrzykach Dolnych jak co roku pomogło w sfinansowaniu naszej imprezy.