Dzisiaj jest: Piątek
21 Września 2018
Imieniny obchodzą
Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz,
Mira

Do końca roku zostało 102 dni.
Zodiak: Panna
Dziś25
Wczoraj24
Razem43770

Archiwum

Wigilia Międzynarodowa 2012

wigilia201200620 grudnia 2012 jak co roku z Kierownikiem Ryszardem Urbanem, Pracownikami ŚDS, Uczestnikami i ich Rodzinami oraz zaproszonymi gośćmi, spotkaliśmy się w Naszym Domu przy Wigilijnym stole. Spotkanie Bożonarodzeniowe rozpoczęliśmy od Słowa Bożego, wspólnej modlitwy i dzielenia się opłatkiem, a przewodniczył tej modlitwie Ks. Dziekan Roman Szczupak. Wprowadzając w klimat Świąt zaprosiliśmy wszystkich na przedstawienie jasełkowe przygotowane przez Uczestników ŚDS pod przewodnictwem Pani Magdaleny Łesak i Elżbiety Bator. Piękną scenografię wykonał pan Witold Kumuda. Jasełka może różniące się od naszych tradycyjnych wyobrażeń szopki, Świętej Rodziny, żłóbka, pastuszków i darów, które przynoszą Jezuskowi Trzej Królowie, ale XXI wiek niesie ze sobą inny scenariusz. Próbowaliśmy szukać gdzie tak naprawdę dziś przychodzi na świat Jezus i kim jest współczesny Herod, który chce zabić w naszych sercach prawdziwą radość z Narodzin Chrystusa. Nasze przedstawienie jasełkowe przepełnione amerykańskimi piosenkami o śniegu i bałwanach rozpoczęło się  między marketowymi półkami, tam gdzie współcześnie wpaja się ludziom, że promocje i konsumpcjonizm to prawdziwa magia świąt.

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...

XVII Zlot Rowerowy im. Gen. Marka Papały 2012

image005W Pruchniku 1 lipca 2012 roku odbył się  XVII Zlot Rowerowy im. Gen.  Marka Papały.  Od sześciu lat impreza składa się z dwóch części, gdzie pierwsza przeznaczona jest dla „zawodowców”. Druga- dla uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego, która odbyła się dzięki Kierownikowi oraz Pracownikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Pruchniku, którzy wzięli na siebie obowiązki współorganizatora tej imprezy.

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...

Festiwal tańca w Sieniawie

21 czerwca 2012 roku udaliśmy się do Sieniawy, miasteczka słynącego z zespołu pałacowo- parkowego rodziny Czartoryskich, gdzie co roku zaprzyjaźniony ŚDS w Sieniawie  organizuje Festiwal Tańca „Tańce z różnych stron świata”, gdzie uczestnicy z kilkunastu ŚDS-ów Województwa Podkarpackiego na scenach Sali Widowiskowej „Sokół” prezentują przygotowane układy choreograficzne.

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...

VIII Miedzynarodowe Zawody Pływackie

Dnia 27 czerwca 2012 roku w części krytej Pływalni „Delfin” w Ustrzykach Dolnych odbyły się VIII Międzynarodowe Zawody Pływackie Środowiskowych Domów Samopomocy. W tym roku w zawodach udział wzięły reprezentacje 26 ośrodków z terenu województwa podkarpackiego, Słowacji, Ukrainy oraz występujące gościnnie Warsztaty Terapii Zajęciowej i Dom Pomocy Społecznej w Moczarach.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...

Festyn Rodzinny 2012 Gminne Dni Rodziny

festyn2012015Ko.. ko.. ko.. ko.. Euro spoko!
Tak śpiewaliśmy tuż przed Euro 2012 na naszym Rodzinnym Festynie, który odbył się w ramach Gminnych Dni Rodziny 6 czerwca 2012 roku. Mimo, że deszcz pokrzyżował nam plany biesiadowania przy ognisku, bawiliśmy się fantastycznie. Po raz pierwszy nasz festyn odbył się pod hasłem „Rodzina w trzeźwości pełna radości”, gdzie w konkurencjach poruszaliśmy tematy profilaktyki uzależnień od alkoholu, promując trzeźwy styl życia, jako niezbędny element do budowania zdrowej rodziny. Uczestnicy w ramach podziękowania rodzicom za przybycie, przedstawili specjalnie dla nich układ choreograficzny zatytułowany „Kiedy gaśnie światło”.
Uczestnicy symbolicznym upominkiem podziękowali rodzicom za pomoc i wsparcie.

GALERIA ZDJĘĆ